5 rocznica śmierci śp. prezydenta Pawła Adamowicza w Gdańsku

5 rocznica śmierci śp. prezydenta Pawła Adamowicza w Gdańsku. Piękne, wzruszające wydarzenie w Gdańsku, wolnym mieście, mieście w którym narodziła się Solidarność.
Razem możemy stworzyć świat wolny od pogardy, propagandy i nienawiści. Dziś mija pięć lat od zamachu na prezydenta Gdańska, do którego doszło w 2019 r. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na starym mieście w Gdańsku. Prezydent Adamowicz zmarł dzień później po ciosach zadanych nożem. Prezydent, który potrafił łączyć ludzi i ich rozumieć. Człowiek ciepły i otwarty na drugiego człowieka. Tego dnia byłam w studiu telewizyjnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy razem z Jerzym Owsiakiem na wizji i przekazywałam przedmioty na licytację. Pamiętam tę wspaniałą atmosferę radości i miłości. Miliony ludzi w Polsce zmobilizowanych do wspólnej pomocy. Wiarę, że razem możemy zmieniać świat na lepsze.
Pamiętam też ten ogromny szok i ból na twarzach wszystkich, gdy w trakcie finału doszły do studia tragiczne informacje z Gdańska. Słowa mają moc, potrafią ranić, niszczyć, doprowadzać nawet do zbrodni, gdy są napędzane nienawiścią.
Dziś wypuszczamy wspólne światełko do nieba i mówimy „tak” dla zrozumienia, solidarności, szacunku dla drugiego człowieka ❤️🕊️

#gdansk #gdańsk #prezydentadamowicz #światełkodonieba #wośp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *